عایق سقف‌ شیبدار

عایق سقف شیبدار

عایق سقف شیبدار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به سقفی که حداقل شیب آن ۱۵ درجه تا حداکثر۷۰درجه باشد سقف شیبدار گویند،بهترین میزان شیب برای بام شیبداربین ۳۵تا ۵۰ درجه است ،حداکثر شیب را میتوان تا ۷۰ درجه درنظرگرفت.(بالای ۷۰درجه در واقع یک دیوار خواهیم داشت).

سقف‌های شیبدار نیز مانند دیگر انواع بام در معرض تغییرات زیاد آب و هوایی هستند و این گونه سقف ها معمولا در مناطقی که بیشتر در معرض بارندگی قرار دارند ساخته میشوند، که همین دلیل بزرگی بر اهمیت عایق‌کاری آنهاست. 

انواع عایقکاری سقف شیبدار

سقف های شیبدار به دو دسته سرد و گرم طبقه بندی میشوند و این بسته به محل قرارگیری عایق حرارتی دارد. در صورتی که عایق حرارتی بر روی سقف طبقه زیرین زیر شیروانی نصب شود آنرا سرد می نامند به این خاطر که در این حالت اتاق زیر شیروانی عایق نبوده و نسبت به سایر قسمت های ساختمان سرد میباشد. در حالتی که عایق حرارتی در خود سقف شیبدار بکار رود اتاق زیر شیروانی نیز مانند سایر قسمت ها دمای مطلوبی داشته و در مصرف انرژی کاهش بیشتری مشاهده خواهد شد.

 عایق حرارتی xps را میتوان برای سقف های شیبدار گوناگون اعم از پوشش های سفالی، تایلهای ورقی قیری با سنگریزه های معدنی (شینگل، باردولین)، ورقهای قیری با الیاف طبیعی (آندولین و آندوویلا) و غیره استفاده کرد و آنها را عایقکاری کرد. 

ساختاربام شیبدار از چهار عنصر اصلی تشکیل شده است:

-اسکلت با خرپا سازی و شاسی کشی که معمولا با قوطی فلزی انجام میشود در این مرحله مه اصطلاحاً سربندی نیز گفته میشود شیبهای سقف طبق نقشه طراحی شده اجرامیشود.

-اجرای شاسی کشی چوبی جهت ایجاد شبکه یکپارچه به منظور بستری مناسب برای اجرای پوشش سقفی نهایی.

– اجرای عایق حرارتی(درصورت نیاز به سقف گرم) و همچنین در این مرحله در صورت نیاز میتوان لایه های ضدرطوبت قیری را به منظور جلوگیری از نشتی آب ، نم و تعرق اجرا نمود.

– نهایتاًاجرای تایلهای پوشش بام شیبدار با رعایت اصول نصب مریوط به نوع پوشش سقفی مورد استفاده.

 

عایق سقف شیبدار - لایه ها

آدرس دفتر مرکزی
تهران ، خیابان شریعتی
میرداماد

 
ساعت کار
شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 16:30
پنجشنبه 9 الی 13